ozdoby wielkanocne do zrobienia samemu

itachi x sakura

Temat: Targi turystyczny "Na styku kultur"
Międzynarodowe Targi Turystyczne: Jarmark, garncarze i wikingowie

27.02.2009

Pojedynek Wikingów i pokaz tańców wczesnośredniowiecznych - od takich atrakcji zaczną się dziś Międzynarodowe Targi Turystyczne "Na styku kultur", na których 159 przedstawicieli branży turystycznej zaprezentuje najpiękniejsze zakątki swoich krajów. Ponadto przez cały czas trwania targów zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak zrobić wielkanocne ozdoby, koszyczki na święconkę, a nawet garnki.

Wikingowie będą walczyć dziś o godzinie 13 na stoisku nr 37. A miłośnicy średniowiecza na tym samym stoisku, (tylko o godzinie 15) zaprezentują tańce z tej epoki.

Garncarzy, kowali, wikliniarzy, rzeźbiarzy, malarzy szkła użytkowego oraz mistrzynie robót szydełkowych i haftów spotkamy w Alei Twórców Ludowych. Łodzianie mogą nie tylko podziwiać ich wyroby, ale również je kupić! W sobotę i niedzielę przewidziane są spotkania z gośćmi specjalnymi: Kevinem Aistonem (gwiazdą programu "Europa da się lubić", kabareciarzem, aktorem) i Carlosem Gonzalezem-Tejerą (znawcą kuchni światowej).

(mgr) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2702.htmlTemat: Harcówka!
Chciała bym powiedzieć, że bardzo mnie denerwuje jedna rzecz, która dzieje się w Szczepie od długiego okresu czasu!
Mianowicie sprzątanie harcówki... Badź co bądź z niej korzystamy, a sprzątać nie ma komu... Dlaczego zawsze robi to Optymist???
Myślę, że Iskra tak samo jak i my korzysta z tego pomieszczenia więc może chociaż raz wyjdzie z inicjatywą: my posprzątamy?... Na święta Bożegonarodzenia Optymist zrobił ozdoby i dekoracje do harcówki, lecz zbliża się Wielkanoc, a na oknie nadal są bałwanki i choinka... Nikt nie pomyślał, że czas coś z tym zrobić i po raz kolejny wykonuje to Optymist... Nie jest to chyba sprawiedliwe nie uważacie.... Powinniśmy zrobić dyżury sprzątania... Gdybyśmy z Kasią nie pomyślały, że trzeba tam zrobić porządek, to harcówka na święta wyglądała by jak śmietnisko...
Myślę, że w jakiś sposób się dogadamy co do tej sprawy, bo w innym przypadku będziemy zmuszeni poinformować o tym Komendantkę Szczepu, która wyciągnie z tego konsekwencję...
Czekam na propozycje rozwiązania problemu...
CZUWAJ!
Źródło: zhpjelcz.fora.pl/a/a,97.html


Temat: pytanie
teris można ale ja jej nie polecam , kupiłam rok temu , wtedy nie bylo jeszcze stalej ceny tylko licytacja. nitka jest cienka i slaba , wyglada ladnie jak się robi podwojnie ale sie zbiega tylko nie pamiętam czy po praniu czy już po samym zamoczeniu, wykorzystuję ją do robienia ozdob , robiłam z niej koszyczki na wielkanoc .Wyrób jest miekki i bardzo miły w dotyku, ale jeżeli chcesz mieć z tego ciuszek to musisz zrobić wiekszy bo będzie malał .Mnie ta przędza skojarzyła się z niedokończonym wyrobem , taki półprodukt.
Źródło: maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=322


Temat: WIELKANOC
Witam serdecznie!
Mariolku, piękna karteczka. Tobie i wszystkim forumowiczkom również wszystkiego najlepszego-świątecznego. Spokojnych i radosnych świąt Wam życzę.Zająca bogatego same sobie zafundowałyście w postaci pięknych ozdób, ale mokrego śmigusa-dyngusa życzę, aby pomyślność przez cały rok Was nie opuszczała.
Wczoraj jeszcze bawiłam się robótkami. Zrobiłam dwa jajka wstążeczkowe. Ta technika ma jakąś nazwę, ale nie ona jest najistotniejsza. Ładnie wyglądają prace wykonane tym sposobem - naoglądałam się zdjęć innych pań i to mnie zachęciło, ale żadna nie napisała, że palce bolą od wciskania szpilek.
Zaraz trzeba będzie robótkowe przygotowania do Wielkanocy uznać za zamknięte. Szkoda, ale znajdę sobie inny temat prac i będę działała.

__________________________________________________________
zapraszam do obejrzenia moich prac
http://dorotak62.fotosik.pl/albumy/379330.html
http://dorotak62.fotosik.pl/albumy/379328.html
Źródło: kaiem.pl/forum/viewtopic.php?t=593